U - POX Vernik (520 - 0018)

VERNİKLER
Süper Akrilik Vernik (213 - 5000)
Rapid Vernik (500-9176)
U-POX Vernik (520-0018)
SON KAT BOYALAR TİNERLER ASTARLAR PİGMENT PASTALAR

U-POX VERNİK  (520-018)

TANIM
U-POX Vernik 2 bileşenli epoksi-paliomin esaslı parlak bir verniktir.Kimyasal direnci çok yüksektir.Yapışma,sertlik,elastikiyet gibi mekanik özellikleri mükemmeldir.
UYGULAMA ALANI
U-POX Vernik yüksek kimyasal ve fiziksel direnç istenilen durumlarda her türlü ahşap,metal ve beton yüzeylere uygulanır.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Renk: Şeffaf,renksiz
Parlaklık: Parlak
Yoğunluk: 1.00 g/ml
Katı Madde (Yüzde):
Ağırlıkça: 59 (sertleştirici dahil)
Hacmen:  54 (sertleştirici dahil)
Uygulama: Püskürtme,fırça
Uygulama Viskozitesi: 15 - 17 saniye / DIN CUP 4/20 derece
Uygulama Tineri: Tiner sayfasına bakınız
Kuruma Süresi: Dokunma kuruma 2 saat / 20 derece , Sert kuruma 24 saat / 20 derece Tam kuruma 7 gün / 20 derece 
Karışım Oranı (Hacmen): 3 Kısım U-POX Vernik,2 kısım U-POX Hardener,
Karışım Ömrü: 8 saat / 20 derece
İkinci Kat Uygulama Süresi: En az 8 saat,en çok 48 saat
Alevlenme Noktası: 21 dereceden büyük
Depolama Süresi: Açılmamış ambalajında en az 1 yıl / oda sıcaklığında

 

UYGULAMA

U-POX Vernik ahşap,metal ve beton yüzeylere doğrudan doğruya uygulanabilir.Metal yüzeylerin yağ,gres ve kirlerden temizlenmiş pas ve hadde kabuklarının iyice çalkalanmış olması gerekir.Ahşap yüzeyler ise kuru olmalı ve Y-POX Vernil uygulamadan önce iyice zımparalanmalıdır.Beton ve sıva yüzeyler yeterince eski (en az 6 ay) ve kuru olmalıdır.Uygulamadan önce yüzeydeki gevşek beton ve sıva artıkları mekanik yöntemlerle temizlenmeli ve U-POX Vernik uygulanmalıdır. U-POX Vernik ve U-POX Hardener belirtilen ortamda karıştırılır.Fırça uygulamasında inceltmeye gerek yoktur.Püskürtme uygulamasında önerilen tiner ile 18-20 saniye /DIN CUP 4/20 derece inceltilir.hazırlanan vernik 2-3 kat olarak temizlemiş yüzeye uygulanır.U-POX Vernik tüm özellikleri uygulamadan 6-7 gün sonra kazanacağından bu süreden önce fiziksel ve kimyasal etkilerden korunmalıdır.Kapalı hacimlerde yapılan uygulamalarda sağlık ve yangın emniyeti bakımından yeterli ve uygun havalandırma yapılmalıdır. 

SAĞLIK VE GÜVENLİK ESASLARI

U-POX Vernik uygun olmayan şekilde kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir ve yangın tehlikesi yaratbilir.Bu nedenle depolama,taşıma ve kullanma sırasında gerekli tedbirler alınmalıdır.

DİKKAT

Bu bilgiler yıllarca yapılan labratuvar araştırmalarına ve uygulamalarına dayanır.Sistemin tanımlanan koşullarda uygulanmasıyla verilen değerler ve sonuçlar elde edilecektir.Bu koşullar dışında yapılacak uygulamaların olumsuz sonuçlarından kuruluşumuz sorumlu olmayacaktır.Değişik koşullarda yapılacak uygulamalardan önce lütfen kuruluşumuza danışınız.