HB Epoxy Primer (Seri 737)

ASTARLAR
4+1 Akrilik Astar (Seri 633)
4+1 Akrilik Astar Sertleştirici (Seri 872-0160)
Endüstriyel Astar (Seri 572)
Selülozik Astar (Seri 645)
HB Epoxy Primer (Seri 737)
HB Epoxy Primer Sertleştirici (Seri 872-9616)
SON KAT BOYALAR TİNERLER VERNİKLER PİGMENT PASTALAR

HB EPOXY PRİMER (745 - 7052)

TANIM
HB Epoxy Primer 2 bileşenli,çinko fosfat içeren epoksi esaslı bir astardır.Galvanize yapışması,kolay zımparalanabilme,yüksek pas direnci tipik özellikleridir.
UYGULAMA ALANI
HB Epoxy Primer özellikle galvanizli yüzeyler üzerinde mükemmel sonuç verir.Aynı zamanda yüksek korozyon direnci istenilen durumlarda demir.çelik yüzeylerde uygulanabilir.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Renk: Gri
Parlaklık: Mat
Yoğunluk: 1.70 g/ml (Renge bağlı olarak)
Katı Madde (Yüzde):
Ağırlıkça: 72  Hacmen: 46 
Uygulama: Püskürtme ve fırça
Karışım Oranı (Ağırlıkça): 7 Kısım HB Epoxy Primer ,1 Kısım Sertleştirici. Karışım uygulama viskozitesini verir.Gerektiğinde tiner kullanılır.
Karışım Ömrü: 48 saat / 20 derece
Uygulama Tineri: Tiner sayfasına bakınız
Alevlenme Noktası: 21 dereceden büyük
Boyanabilen Alan: 4 - 6 metrekare / litre (800 - 100 mikron kuru film kalınlığında) 
Kuruma Süresi: 8 saat / 20 derece - 50 dakika / 80 derece
Depolama Süresi: Açılmamış ambalajında en az 1 yıl / oda sıcaklığında

 

UYGULAMA

HB Primer'ın uygulanacağı yüzeyler önce yağ,pas ve tozdan iyice arındırılır.Galvaniz yüzeyler ayrıca beyaz pas olşumu yönüyle incelenmeli ve bu noktalar zımpara yapılarak temizlenmelidir.HB Epoxy Primer ambalaj açıldıktan sonra iyice karıştırılarak homojenize edilir ve sertleştirici ile uygulama karışım viskozitesini verir.Hazırlanan karışım 80 - 100 mikron kuru film verecek şekilde 2 - 3 kat uygulanır.

SAĞLIK VE GÜVENLİK ESASLARI

HB Epoxy Primer uygun olmayan şekilde kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir ve yangın tehlikesi yaratbilir.Bu nedenle depolama,taşıma ve kullanma sırasında gerekli tedbirler alınmalıdır.

DİKKAT

Bu bilgiler yıllarca yapılan labratuvar araştırmalarına ve uygulamalarına dayanır.Sistemin tanımlanan koşullarda uygulanmasıyla verilen değerler ve sonuçlar elde edilecektir.Bu koşullar dışında yapılacak uygulamaların olumsuz sonuçlarından kuruluşumuz sorumlu olmayacaktır.Değişik koşullarda yapılacak uygulamalardan önce lütfen kuruluşumuza danışınız.