Selülozik Astar (Seri 645)

ASTARLAR
4+1 Akrilik Astar (Seri 633)
4+1 Akrilil Astar Sertleştirici (Seri 872-0160)
Endüstriyel Astar (Seri 572)
Selülozik Astar (Seri 645)
HB Epoxy Primer (Seri 737)
HB Epoxy Primer Sertleştirici (Seri 872-9616)
SON KAT BOYALAR TİNERLER VERNİKLER PİGMENT PASTALAR

ELMASLI SELÜLOZİK ASTAR (Seri 645)

TANIM
Elmaslı Selülozik Astar, film özellikleri mükemmel olan,kolay zımparalanabilen,havada çok çabuk kuruyabilen,modifiye edilmiş selülozik bir astardır.
UYGULAMA ALANI
Özellikle oto boya tamir sistemlerinde sac veya zımparalı eski boya filmi (sentetik olanlar en az 3 ay önce uyhgulanmış olmalıdır) üzerine daha sonra uygulanacak son katlara düzgün bir görünüm vermek amacıyla kullanılır.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Renk: Gri,beyaz,kiremit rengi
Parlaklık: Mat
Yoğunluk: 1.27 - 1.30 g/ml (Renge bağlı olarak)
Katı Madde (Yüzde):
Ağırlıkça: 60 - 65 (Renge bağlı olarak) Hacmen: 42 - 48 (Renge bağlı olarak)
Uygulama: Püskürtme
İnceltme Oranı (Hacmen): Bir Kısım Elmaslı Selülozik Astar,1 Kısım Tiner 
Uygulama Viskozitesi: 18 - 20 saniye / DIN CUP 4/20 derece
Uygulama Tineri: Tiner sayfasına bakınız
Alevlenme Noktası: 21 dereceden küçük
Depolama Süresi: Açılmamış ambalajında en az 1 yıl / oda sıcaklığında

 

UYGULAMA

Çıplak sac veya alüminyum üzerine yapılacak uygulamalarda metal önce kiriyağ ve pastan arındırılır.Sonra Elmaslı Selülozik Astar ile astarlanır.Elmaslı Selülozik Astar tabamca ile püskürtülerek yaş üzerine yaş 3 kat uygulanır.20 derecede 1 - 2 saat sonra yaş veya kuru zımpara yapılabilir.Zımparadan sonra ki kuru film kalınlığı 35 - 40 mikron kalınlığında olmalıdır.Son katın selülozik astara iyi yapışabilmesi için yüzeyin zımparadan sonra temiz ve kuru olması sağlanmalıdır.

SAĞLIK VE GÜVENLİK ESASLARI

Elmaslı Selülozik Astar uygun olmayan şekilde kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir ve yangın tehlikesi yaratbilir.Bu nedenle depolama,taşıma ve kullanma sırasında gerekli tedbirler alınmalıdır.

DİKKAT

Bu bilgiler yıllarca yapılan labratuvar araştırmalarına ve uygulamalarına dayanır.Sistemin tanımlanan koşullarda uygulanmasıyla verilen değerler ve sonuçlar elde edilecektir.Bu koşullar dışında yapılacak uygulamaların olumsuz sonuçlarından kuruluşumuz sorumlu olmayacaktır.Değişik koşullarda yapılacak uygulamalardan önce lütfen kuruluşumuza danışınız.